Napisane przez: lotse | 21 lipca 2017

Prześwit .

………

Nadal Francja . Muralo-instalacja w jednym z miasteczek nie dość zachwyconych ekspansją „gości”:)))) Do tego był gustowny szyldzik , ale niestety zniknął .

…………………………………………………………………………………………

Ludzie na całym świecie otrząsają się z cywilizacyjnego snu …
i będą długo jeszcze . Nie wiem , czy nie za mało i nie za późno .

Coroczny festiwal amatorów starych odmian warzyw , owoców itd. odbywa się pod baczną obserwacją urzędników : Ludzie hodujący rośliny pradawne , bez laboratoryjnych „ulepszeń” , nie mają prawa sprzedawać nasion , więc wymieniają je między sobą i odwiedzającymi . Zależy Im na kontynuacji DOBREGO .

Co w tym dobrym stanowi cień ?

Może fakt , iż znaleźli się na celowniku państwa i każde działanie powoduje wizyty kontrolerów systemu .  A jednak się nie poddają – przeciwnie , z roku na rok jest Ich więcej .

Dzieci Marianny ( mowa o festiwalu we Francji ) uprawiają opór .
Dzieci Piasta skupiają się na podziałach i zapełnianiu brzuchów , jakkolwiek gdzieniegdzie przebłyskują płomienie … duszone przez samo społeczeństwo , bo ono nie znosi buntowników .

Thomas Edison utknął kiedyś na proszonej kolacji . Z natury nie przepadający za plotami , czuł się obco i zapragnął zwiać . Posiadłość ogromna , sale , korytarze … Edison rozglądał się , chyłkiem posuwając , dokąd czuł świeży powiew , kiedy pojawił się gospodarz i …” Nad czym pan teraz pracuje , mistrzu …. ? ”
Edison , nie namyślając się : Nad wyjściem” .

Czasami wyjście po prostu widać . Dzięki uważności widać .
Czasami trzeba nad nim pomyśleć .

Kiedy ani uważności ani myślenia ….

Znajdą się chętni , by myśleć za nas . By nas upomnieć , jak bardzo zgrzeszyliśmy , ba – jak nieustannie grzeszymy i jak piekielnie;)))) potrzebujemy ICH pomocy w zbawieniu …
By nam powiedzieć , z jaką miłością urządzą nam raj .

Starohebrajskie słowo „grzech” nie przekłada się na „wina” .
Nie przekłada się na „zło” . Nie przekłada się na „wykroczenie” .
Tłumaczy się jako … przeoczenie znaku . 

Utkwienie w pasywności . Mimo iskry , jaką …. przecież ją posiadamy ?

Homo consumens przegapia permanentnie . Z łbem zanurzonym w worze pełnym obietnic konsumowania nie czuje zapadania się w otchłań , nie przejmuje się odartą z intymności , gołą d….

Homo consumens nie mogący zaspokoić „podstawowych potrzeb” – tych samych , które jeszcze 50 lat temu były zaledwie marzeniami – popada w panikę , boi się wszystkiego poza … głupotą ?

Pewien Mędrzec miał uczniów … To przypowieść indyjska , co tłumaczy fakt , iż mędrzec … a uczniów posiadał:) … Szkolił ich więc , a dnia pewnego zapytał : „Czym jest prawda ?”

Rozgadali się . Tylko jeden , kiedy Mistrz do niego podszedł , ten jeden uderzył Go w twarz . Starzec … otworzywszy oczy :))) , nabrał powietrza i rzucił :
– Oto najwłaściwsza odpowiedź , jak inaczej bowiem można , gdy samo pytanie jest błędem ….. ? 

 

 

Polska ( Rue de Pologne ) ulica … uliczka w jednym z francuskich miasteczek . Kiedy spytałam lokalesów , dlaczego właśnie ta , usłyszałam :
„Yyyy……. Eeeee … Ciasna , ciemna , wyboista , teren mokry , budynki się walą … Sprawia kupę problemów , ale bez niej żyć się nie da no i taka romantyczna  ….. ” .

🙂

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: