Napisane przez: lotse | 23 sierpnia 2017

Szczerość .

Wędrując , Lao Tsy zapragnął odpocząć . Kiedy już nadgryzał ryżowego placka , dostrzegł nieopodal leżącą ludzką czaszkę . Nie zaczynając jedzenia wstał , podszedł do znaleziska i rzekł :
– Tylko my obaj wiemy , że nigdy nie umarłeś i nigdy nie żyłeś . Czy jesteś zatroskany ? Czy ja jestem zadowolony ? 
( przypisywane Zhuangzi )

……………………………………………………………………………………………..

Podwórko polskie . Do oczekujących na dworcu ludzi podchodzi świeżo przybyła pociągiem rodzinka . Wielkie witanie , łzy wzruszenia , pytania … Młody człowiek – prawdopodobnie ojciec rodziny tubylczej do gości :

– No jak , jak się czujecie ? 

Na to wyrywa się siedmio-może-latek , podskakując radośnie :


– Ja fajnie , super , ale babcia to stoi nad grobem , jak nic będzie zaraz co dzielić ! 

Pasowałby tu uśmieszek ? Pasowałby . Z tych czarniejszych , ale pasowałby … Sobie domalujcie:)

………………………………………………………………………………………….

Szaleństwo kolejnej waaadzy przybiera , nie przebierając w metodach . Pamiętacie może , jak około wyborów prezydenckich pisałam , że Pan Duda może sprawić niespodziankę ?

Nie zaskoczył .

Ale co tam Pan Duda , nie zaskoczył też Mr Trump ani Kim-Ja-Wam-Pokażę …  a to przecież nie koniec ich możliwości – fantazji tym bardziej .

Jakieś widoki na dobrą zmianę w PL ? Ze smutkiem informuję , że ostatnie obserwacje Klubu Kukiz ’15 – konkretnie kręgu okołoliderowego;) z centrum włącznie nie wróżą najlepiej . Wspominając znane powiedzenie o deprawacji władzą , nasuwa się cień , iż deprawować może sam władzy zapach . Nie wiem , dlaczego tak szybko … ale niecnie i całkiem NIE bezpodstawnie zaczynam podejrzewać , iż części Ruchu K’15 nie zależy na istotnie DOBREJ zmianie . Odnotowuję owo z żalem , marnuje się bowiem potencjał , po którego zniszczeniu już chyba nikt nie uwierzy w naprawczą zdolność jakiegokolwiek stowarzyszenia „chcących odmienić politykę” .

Na razie jeszcze się przyglądam , gdyż niezmiennie ciekawą i obiecującą postacią pozostaje nieoficjalny lider ruchu – Pan Jakubiak , jednak wzrost buty w środowisku K’15 i dystansowanie się w praktyce od Obywateli , tak charakterystyczne dla reszty partii –  nie ważne , że Kukizowo wciąż nazywa się „ruchem” – powoduje ODruch jednoznaczny
( przynajmniej u zdrowych psychicznie ) .

Przykro , bo PiS bez konkurencji ugniecie z Polski precel strawny wyłącznie dla samego siebie . Ale Koty Prezesa piękne 🙂 i nie jest prawdą , jakoby przygarnął je , by „ocieplić wizerunek” : nie potrzebuje „ocieplania” . Jak przed laty na „gwiezdnym” forum – uparcie doceniam autentyczną miłość do zwierzęcych Indywidualności , jak i talent polityczny : szkoda , że prezentowany gęsto w celu , w jakim używają polityki
( ale już nie talentu ) przypadkowo awansowane społecznie  – cytując klasyka;) , P. Sikorskiego , „…. żuliki …. „.

Awantura o „zdradzieckie mordy ” skierowane do PO ?
Wyraził jedynie myśli co najmniej połowy Polaków . Inna rzecz , że druga połowa zapewne identycznie postrzega PiS:)

Podziały więc … Dzieją się , jak się działy .

Ludzie … Ci dalej od polityki próbują żyć normalnie .
Miastowi zwiewają na wieś zanim wybuchną , ale wieś też podsypia na wulkanie . Główny cel politbonzów : strach przed GORSZYM ( cokolwiek oznacza ) , został osiągnięty , można podnosić pensje Władzożerom i korzystać z ogłupienia Ludu dowolnie .

Coś pozytywnego ? Może nie tak jednostronnie:))) …. ale pokusiłabym się o akceptację pomysłu odebrania Niemcom kasy za wojnę . Pamiętając , że „Niemiec Niemcowi nie rówien”;) , pamiętając , że „I tam byli ludzie …” … pokusiłabym się .

Bo powodów dość . A o wielu nakręcono i opowiedziano
( prawie ) wszystko . A jakby nie dość …

Szacunku nie zdobywa się poddaństwem . Teoretycznie stare , proste .

Jeszcze niedawno o odszkodowania wojenne od Niemców upominała się Grecja , dlaczego Polska miałaby zaakceptować wersję agresorów i uznać  „nic się nie stało ” ? O ile wizja światowego pokoju , braterstwa i „nie-dochodzenia-win” niezwykle kuszącą , byłoby przykro , gdyby obowiązywała tylko ze strony polskiej , a na to się właśnie zanosi .

Nie wyjmie rząd z kieszeni niemieckich ? Wyjmie więcej z polskich .

Gdyby jeszcze coś nie szeptało „ale na co ? ….. „.

NA CO TYLE KASY ?

Zrozumiałabym wydatki na stworzenie lepszych warunków bytu dla obywateli ….

Co nieco wyjaśnił Pan Duda w świątecznej przemowie , pragnąc „zrobić wszystko” , by wydawać jak najwięcej na wojsko …. .

Przy całym szacunku dla ludzi armii ( o samym założeniu wojennego punktu widzenia było tu dosyć ) , „wydawanie jak najwięcej” pobrzmiewa złowieszczo … Czy mądrze ?

Słuchałam kiedyś nagrań przemówień władz polskich z 1939 roku  . Pan Duda zasłuchał się chyba także , gdyż niejeden fragment prawie słowo w słowo .
I o „gwarancji bezpieczeństwa” , i o „sojusznikach” , i o „pełnej gotowości” ….

I znów z historii nie nauczono się NICZEGO .

„Gwarancja bezpieczeństwa” ??? Czy może istnieć w dzisiejszym świecie  gwarancja bezpieczeństwa dla mieszkańców niewielkiego państwa położonego na trasie wielkich apetytów sąsiadów ?

„Sojusznicy” ? Niezły kawał . Parę komplementów od amerykańskiego nababa za wydanie miliardów na uzbrojenie przewróciło we łbach ? Pan Trump kontynuował budowanie fortuny ojca właśnie na „tanio kupić drogo sprzedać” , ale kto by się tym ….

Szczerość Pana Sikorskiego ( nie ważne , kim się zaprezentował ) bezcenna … i jako taka znów nie przeszła do podstawowych lekcji politycznych . A przecież określenie relacji polsko-amerykańskich trafione 100% .

„Pełna gotowość” ? Nie chciałabym doczekać jej sprawdzenia i nie życzę tego nikomu , szczególnie przy ewentualności agresji nuklearnej .

Ale , ale …. trzeba jakoś wytłumaczyć Ludowi podwyżki , wydatki , a Lud patriotyczny , więc „na kraj” …

Nie – na korytowyżeraczy , nie – na 500+ , nie – na rozbudowywanie machiny inwigilacji i penalizacji każdej sfery życia – ależ nie , „na kraj” .

I Lud ( przeważnie ) uwierzył .

Duzi i mali , mężczyźni i kobiety , nieraz ze łzami w oczach obserwowali paradę , podziwiali śmiercionośny sprzęt , pokazywali karabiny dzieciom …… Jaka ładna ta wojenka , jaka to piękna gra … A Pan Prezydent jaki odważny …. I hojny .

Nazajutrz miliony podążą do ogłupiających robót , niewolniczych czynności , upokarzających relacji …. podążą zarabiać „na dzieci”, „na rodzinę” , „na kraj” ….. Potulnie , jak zwykle posłusznie i tylko czasem zaklną „Ech , to przesr…… życie …. ” …. chociaż nigdy nie żyli .

Na koniec echo „pozamachowych” wypowiedzi ( dla TVP Info ) Pana Nowiaka – eskperta ds. bezpieczeństwa , tłumaczącego odbiorcom stacji konieczność … nie – PRZYMUS wyzbycia się „części” wolności w imię bezpieczeństwa . Pan Nowiak studiował w Izraelu i wystudiował , co należało . Zapytałabym , jaką JESZCZE część wolności Pan ów ma na myśli , ale wiem , że absolwenta wojskowych studiów izraelskich „się nie pyta”. Wykonuje się jego rozkazy ….

… ALBO oddala tam , gdzie wolność ma coś do powiedzenia .

 

…………………………………………………………………………………………………

Nie na temat :

Panie Rosberg … pamiętam , co Pan napisał wtedy .
A jednak czytam to ciągle dzisiaj . 

………………………………………………………………………………………………..

P.S., na temat :

A kto „mądrość” p. Rulewskiego , jakoby „Niemcy najwięcej krzywd odnieśli”, poprzez wojnę znaczy , komentować chciał a dyskutować o niej konkretnie , w pamięci niechaj posiada , iż potomek ofiar liżący d…. oprawcom zasługuje wyłącznie na oddźwięk tejże . 

 

 

 

Reklamy

Responses

 1. Ze spraw bieżących – planów lokalizacji CPK w okolicach Grodziska Mazowieckiego, co ostatnio wypracowali nasi planiści.
  Tu potrzebna jest wiadomość specjalna dla warszafffki przez małe „f”, która, moim zdaniem, sporo mieszała przy wybieraniu tej lokalizacji. Wiadomość brzmi: CPK znaczy CENTRALNY Port Komunikacyjny, a nie warszawski. A centrum Polski jest w okolicach Łodzi, a nie w okolicach Warszawy. Na odciążenie Lotniska Chopina są inne metody, niż przyciąganie lokalizacji CPK w swoją stronę. Ciekawe, czy wspomniana warszafffka pomyślała przez chwilę o czasie dojazdu z Wrocławia czy Legnicy do Stanisławowa pod Grodziskiem Mazowieckim? – Wątpię w to.

 2. Pani Lotse,

  Z Kukiz’15 dzieje się to, co przewidywałem. To naprędce zebrana grupa o bardzo różnych poglądach … i – jak widać – dążeniach. Jak każdy koń ciągnie w nieco inną stronę … to wóz nie jedzie. Tylko jednostki sensownie działają: Rafał Wójcikowski (s.p.), Leroy Marzec (ustawa o leczniczej marihuanie), … coś jeszcze ?

  PIS ma większość (na razie, … a jak odejdzie z klubu trzódka Pana Gowina … ???) i robi różne głupoty. To było do przewidzenia. Naprawdę wielka szkoda, że zamiast kilku posłów PIS oraz tej bardziej lewicowej części Kukiz’15 nie ma w parlamencie choćby małej grupki ludzi z prawdziwej prawicy (Menzen, Mikke, …), która mogłaby dawać większość PIS’owi, ale TYLKO w sensownych sprawach. I która otwarcie wyśmiewałaby soc-zapędy rządu.

  Co do reparacji – pełna zgoda: należą się. Ale gdyby trafiły w ręce socjalistów? TRAGEDIA.
  Wolałbym, aby były spłacane w dłuższym okresie i przeznaczone WYŁĄCZNIE na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych przy JEDNOCZESNEJ likwidacji przymusu ubezpieczeń społecznych. Szczegóły takiej koncepcji przedstawiał Pan Michalkiewicz, mówiąc o podatku solidarnościowym, który byłby malejący i musiałby obciążyć 2-3 pokolenia pracujących. Jeśli jednak nic nie zrobimy, to problem będzie narastał, zamiast maleć – ZUS w końcu zbankrutuje totalnie, a emerytów i tak trzeba będzie utrzymywać z dodatkowych podatków – i to rosnących ! (demografia).

  Podobna koncepcja była już przedstawiona z początkiem lat 90-tych przez posłów UPR. Chodziło o przeznaczenie 25% wpływów z prywatyzacji na FUS. Zostali wyśmiani, a teraz deficyt ZUS pogłębia się coraz szybciej, a wpływy z prywatyzacji … rozeszły się … nie wiadomo na co.

  Wydaje się więc, że te reparacje mogłyby wypełnić tę lukę (zmniejszyć rozmiary koniecznego podatku solidarnościowego).

  Lepiej jednak dla Polaków, aby nastał inny rząd – bo ten na pewno zmarnuje te pieniądze.

  Pozdrawiam
  Pentelek

  • Kochany Panie Pentelek ,

   jasne , że „lepiej , by nastał inny rząd” , ale z KOGO on ma powstać , jeżeli pchają się … no właśnie . A Ci , Którzy powinni – nie mają odwagi/siły/kasy ( niepotrzebne skreślić ) … za to trudno nie przyznać Im rozumu , bo wiedzą , w CO mieliby wdepnąć . To się nazywa pat ?

   Ma Pan rację , że kasa z odszkodowań w łapach socjalistów byłaby … błędem;))) , no dobra – koszmarną omyłką , jednak jej odzyskanie zabiera czas , więc może nie najgorzej , gdyby ktokolwiek zaczął się starać o odebranie , co Polsce należne .

   Za likwidacją przymusu ubezpieczeń społ. i propozycją , o której Pan – od początku świadomości ich istnienia:) podpisuję się obiema łapkami , niestety większość Ludzi , Których słyszę , od razu „… a co z lekami , co z lekarzami …. „- niezmienny problem odpowiedzialności za WŁASNE przecież zdrowie i podejmowane często wbrew niemu
   decyzje . Samo w sobie chorym , że Ludzi nauczono bać się , że „nie dostaną leków” , „nie zostaną leczeni” – zamiast zwykłej troski o ZACHOWANIE zdrowia , o codzienną higienę umysłową i fizyczną , o dobre odżywianie – nie , zamiast jest strach i on również generuje zaburzenia – nieraz obserwował Pan rzeczone tematy i adekwatnie kwitował … ale Pan nie zamierza kandydować . NIESTETY .

   No i racja co do K’15 – Mówiąc kiedyś o nieuchronnym przepływie „postępowców” do innych partii i ostrożności , z jaką K’15 powinien traktować dar Wyborców , wbrew realiom miałam nadzieję na przetasowania „w górę” – niestety , zrównało w dół . ALE ;))) dobrze , że są , bo sam fakt , iż zaistnieli w kociołku „prawo-lewo…bardzo lewo i jeszcze bardziej lewo”;))) , napawa optymizmem … Napawa ? 😉

   Cieplutkie , serdeczne pozdrowienia:)

   • Starania o reparacje … oczywiście trzeba rozpocząć już, to potrwa – o ile w ogóle da jakiś skutek 🙂
    Zaznaczyłem jedynie, że lepiej, aby spłaty były w dłuższym okresie (ponad jedną kadencję, a nawet przez kilka). Niemal każdy rząd mógłby zrobić z większą wypłatą to, co zwykle robią … szczęśliwi wygrani w LOTTO.

    Likwidacja przymusu ubezpieczeń społecznych nie ma nic wspólnego z leczeniem i lekami – od tego jest ubezpieczenie zdrowotne, a to zupełnie inny temat (choć również wiele do zmiany). Tak więc można malkontentów uspokoić … 🙂

    Co do kandydowania – faktycznie nie zamierzam.
    Jestem jak najdalej od narzucania innym CZEGOKOLWIEK, a przecież głównie tym zajmują się politycy … .
    Nieprawdaż ?

    Jeśli powstanie kiedyś jakaś „komisja d/s likwidacji zbędnego prawa” to ja się zgłaszam. Miałbym odpowiednio ciężką rękę 🙂

    Na południu coraz cieplej – niech i do Pani dotrze cieplejszy wiaterek wraz z pozdrowieniami.

    Pentelek

 3. Panie Pentelek , racja po milionkroć … Ale 🙂 jeśli o ubezpieczenia , to społeczne jeno teoretycznie ze „zdrowotnym” nic nie mają;) , jakkolwiek oczywiście nie poszłam prostą drogą:))… ok , zboczyłam na manowce:)) – zwaliłabym na pppppółnocne zimno :)) … bym:) .Narzucanie – zgoda , pełna , jeno polityka może być również sztuką porozumiewania się , nie tylko wykorzystywania , więc i narzucania czegokolwiek milionom przez garstkę ? Komisję d/s likwidacji zbędnego prawa musiałby Pan powołać SAM , pierwszy … właśnie dlatego , że Pan rozumie , czym aktualnie polityka NIE jest .

  Malkontenci ? Znają jedyny zastany;) „porządek” – mimo , że wcale nie jest porządkiem – ale go znają i myślą , że lepiej nie będzie . Co gorsza – ten ogląd jest dziedziczony w sporym wymiarze i wydaje się nie do wykorzenienia.
  Ciekawam , jak się rozwinie sytuacja w Austrii , bo wydaje się podążać jednoznacznie – a na forum kiedyś mówiliśmy , że Austria wkrótce dokona takiego właśnie wyboru …

  A powiało cieplej , dziękuję , życzenia Pańskie nie od dziś mają moc:) , serdeczności i tradycyjnie ukłony dla Małżonki …


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: